Zabezpečení pomocí přesměrování na HTTPS

Přesměrování na HTTPS

 

V dnešní době již téměř nelze provozovat webové stránky bez SSL certifikátu a přesměrování na HTTPS://. Zastaralá verze http není bezpečná, a to nejen pro majitele webových stránek, ale i pro návštěvníky.

Může se stát, že máte nainstalovaný SSL certifikát, ale stále se na vašem webu zobrazuje trojúhelníček s vykřičníkem. To znamená, že nejspíš máte na webu obrázek, soubor či cokoliv jiného, kde cesta začíná http. Proto se vám může objevit vyskakovací okno s informací, že stránka není zabezpečena a vaše prohlížení webu může být napadeno útočníkem.

Proto doporučuji jednoduché řešení, pokud nechcete dlouhé hodiny hledat url adresu, která neobsahuje http.

Nainstalujte si plugin HTTPS Redirection, který opraví veškeré url adresy obrázků, souborů a celého webu. Během pár minut tak budete mít hotovo.

Stačí si v sekci „instalovat nový plugin“ zadat do vyhledávacího pole: http redirection a následně nainstalovat plugin, který vidíte na obrázku.

Plugin nainstalujte a aktivujte. Následně se zobrazí v nabídce „nastavení“, kde stačí zakliknout tlačítko „enable redirection“ a máte hotovo. Vše vidíte na obrázku níže.

 

Přejeme vám hezké a bezpečné prohlížení webových stránek.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *