Nevíte v čem začít na intenetu podnikat? Máme pro vás 10 tipů.

Nápady na podnikání v roce 2024.

 

Dnešní doba,kdy zde zuří pandemie koronaviru, není jednoduché pro mnohé začít podnikat nebo si udržet práci. Proto jsem pro vás připravila několik nápadů na podnikání i v případě, že bude tato krize pokračovat. Dá se podnikat i v jiných oborech, než jste třeba vyučeni, či které jste studovali. Stačí se trochu snažit a můžete si vymyslet zcela nový druh podnikání či nové práce.

 

Copywriting

Ne každý sice může psát články nebo knihy, ale naučit se psát jako nezávislý copywriter je něco možná trochu jiného. Pokud máte nápady jak vylepšit prodejní slogany, prodejní texty či články, díky kterým získáte nové zákazníky, tak máte vyhráno. Firmy najímají nové lidi pro psaní promo článků nebo prodejních textů. Texty či články můžete nabídnout třeba na službě PLACLA  či COPYWRITING.

Můžete vydělat jako nezávislý textař i několik stovek či tisíců za dobrý článek a i jako přivýdělek to není vůbec špatné.

Osobní online asistent/ka

V dnešní době je mnoho podnikatelů hodně zaneprázdněných a navíc nechtějí zaměstnávat více lidí z obavy z budoucnosti. A proto čím dál více využívají služeb online asistenta/tky, které zařizují věci, na které nemá podnikatel čas. Kontakt s obchodními partnery, přebírání pošty, vyřizování emailové komunikace a mnoho dalšího.

Nemusíte si hned zakládat firmu na tuto činnost, ale je dobré najít někoho, komu můžete pomoci a pracovat nezávisle jako OSVČ. I k vaší současné práci si tímto způsobem můžete přivydělat hezké peníze a zvládnete to jako vedlejší práci.

Online obchodování

V dnešní době již není žádný velký problém založit si internetový obchod. Pro jeho pořízení je třeba investovat něco kolem 5 tisíc korun, které můžete brát jako investici do budoucna. Najděte si jeden druh zboží, které budete prodávat a můžete začít podnikat i s malými náklady. Můžete nakupovat u velkoobchodů, které nabízejí levnější zboží, které pak můžete s marží prodávat. Záleží na vás, jaký zvolíte sortiment a za jakou cenu. Podle toho budete úspěšní.

Dropshipping store

Pokud nemáte odvahu rozjet vlastní internetových obchod a nechcete skladovat zboží a nakupovat ho do zásoby, tak můžete využít tzv. Dropshippingu, což znamená, že budete na svých webových stránkách nabízet zboží firmy, která vše zařídí za vás. Tedy balení, dopravu. Vy získáte provizi z prodaných produktů. Provize se pohybuje od 2 zhruba do 15% z každého prodaného kusu zboží. Nemusíte tak investovat do zboží, které byste jinak museli mít na skladě. Můžete zkusit například BEZSKLADU nebo třeba ALZU

Prodejte své staré knihy

Jste náruživý čtenář a knihy vám doma zabírají mnoho místa. Pak není nic jednoduššího než je nabídnout dalším čtenářům. Nemusíte ani zakládat internetový obchod, ani se o prodej moc starat. Stačí se registrovat například na TRHKNIH, kde vše zařídí za vás. Nafotí produkty, prodají a pošlou vám provizi. Navíc jako zapálený čtenář budete mít knih vždy dostatek.

Online koučink

Staňte se koučem. V dnešní době je celkem velká poptávka o lidi, kteří dokážou motivovat ostatní a rozvíjet jejich schopnosti. Jako online kouč máte možnost pracovat z domova. Budete potřebovat pouze počítač a připojení k internetu. Většinou si firmy najímají takové kouče jako OSVČ a vy tak jste svobodní a nemusíte se bát, že byste byli ve fabrice 12 hodin denně.

Online výuka či podpora

Staňte se online guru, který/á pomůže ostatním s tím, co potřebují a to jednoduše z vašeho počítače. Jako online poradce či učitel můžete poskytnout rady a zkušenosti ostatním, kteří si s něčím nevědí rady. Ať už je to výuka cizího jazyka, nebo vzdálená podpora. Účtovat si můžete několik stokorun za hodinu. Pokud budete časově flexibilní a pomůžete ostatním v krátkém časovém horizontu, tak se toto podnikání může stát vašim stálým zaměstnáním.

Překladatelská činnost

Pokud umíte dobře nějaký cizí jazyk, můžete fungovat také jako vzdálený překladatel pro firmy a živnostníky, kteří potřebujou přeložit dokumenty do cizích jazyků. Stačí k tomu třeba vizitka na Facebooku či instagramu a dát lidem vědět, že fungujete jako nezávislý překladatel/ka a hned můžete začít pracovat. Propagace vašich služeb tak nemusí vyjít na příliš mnoho peněz.

Logistické služby

Čím dál více se rozmáhá logistický sektor. Tedy můžete začít dovážet a přepravovat různé dokumenty, malé předměty a další. Staňte se tak přepravní společností, která rychle doručí dokumenty z místa A do místa B. Stejně tak jako služba MESSENGER v Praze, můžete prorazit na trhu logistiky. Nebo se můžete nechat zaměstnat jako kurýr. Ani pandemie na toto podnikání nemá velký vliv, jelikož zboží i dokumenty se posílají, nehledě na to jaká je situace.

Úklidová služba

Pokud milujete pořádek a doma pravidelně uklízíte, tak proč nerozjet podnikání v tomto oboru. Stačí vám volná živnost a můžete začít. Nabídněte své služby na sociálních sítích či přes své osobní webové stránky a začněte s uklízením. K tomuto podnikání nepotřebujete více než nakoupit úklidové přípravky a nějaké to koště a můžete začít svou novou kariéru. Navíc budete pracovat na sebe a záleží jen na vás, jak se z jednotlivých zakázek stanou vaše pravidelné.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *